| Florazul15 a întrebat:

În timp ce căscam am simțit o durere puternică în spate,ca și cum mi s-ar fi rupt ceva în interior, o durere extrem de puternică. Este posibil să mi se fi rupt vreun organ intern din cauza efortului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca durerea a trecut, atunci probabil s-a apasat un nerv.
Daca durerea persista, atunci suna dupa salvare!

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam exagerat sa ajungi la asemenea concluzie, stiind ca vorbim de un simplu efort trivial, nu crezi?

| ReddY25 a răspuns:

Bizară reacție

| nukeyly a răspuns:

Efortului? cascatul nu e un efort_un organ intern nu se poate rupe asa din flori de mar, e nevoie de factori mecanici [gen impact de la 30km/h in sus o cazatura de la macar 2m, etc] sau factori chimici toxici hotarati.

Probabil un nerv s-a aliniat/asezat, daca persista baiul, vezi un chiropractor. Salvarea o sa-ti dea pastile chimice si unguente placebo, eventual o raza fara rost, poate mai face misto de tine.