| Anna0111 a întrebat:

In ultima vreme a inceput sa-mi cada fire din gene si acum nu prea arata bine. Firele cresc la loc? In cat timp? Ce trebuie sa fac ca sa nu mai cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Trebuie sa vezi care e cauza, adica sa mergi la medic. Parerea mea e ca ai facut conjunctivita, trebuie tratata. Si da, genele cresc la loc, destul de repede.

| honeykanye a răspuns:

Pai du-te la doctor sa vezi daca e vreo problema grava si daca nu e cumpara ulei de ricin (e pana in 10 lei la farmacie) si te dai in fiecare seara pe ele cu o perie veche de rimel sau cu una de dinti.

| hhhapciuuu a răspuns:

Te dai cu ulei de ricin sau ulei de masline in jurul ochilor. in schimb sa nu te mai machezi si in niciun caz sa te mai dai cu rimel pentru ca distruge genele.