| Yourbabydoll a întrebat:

In ultima vreme strănut des de multe ori cursiv si ma mananca ochii mai ales stangul si mi se umfla sub genele de jos mai inauntru nu stiu cum sa explic ..ca o punguta cu apa ...si mai are putin si mi atinge pupila am mers la doctor cu problema asta acum 1 luna aproape si mi-a zis ca poate sunt alergica la ceva... Ajutati ma va implor mi e atat de frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Descrii o alergie. Trebuie sa faci o curatenie serioasa in casa, sa muti toate mobilele sa vezi daca nu e mucegai, sa speli tot (inclusiv covoare, perne, pilote), sa aspiri foarte bine saltelele, sa schimbi samponul, detergentul de rufe, sa renunti la chimicale inutile (balsam de rufe, farduri, creme) si sa iei antialergice

| Yourbabydoll explică (pentru Brigaela):

Ar trebui să merg și la doctor? Mulțumesc mult de ajutor

Răspuns utilizator avertizat
| alex0297 a răspuns:

E necesar sa megi la un medic alergolog care iti va spune clar la ce esti alergica pentru a te putea feri de acel lucru(nu trebuie facut tot ce ti-a recomandat doamna Brigaela atata timp cat mergi la medic si stii exact la ce esti alergica) plus iti poate indica si un anumit tratament care sa amelioreze simptomele.