| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 3 luni, bunica mea a ajuns la urgenta din cauza unei intoxicati.Acolo a primit perfuzi dar in loc sa isi revina, pielea ei a inceput sa se faca albastra.Doctorul de garda s-a speriat si a zis ca poate fi de la perfuzile lor, dar in loc sa se opreasca a contnuat sa ii mai dea perfuzi si ceva injecti in vena. Dupa 4 perfuzi si-a revenit si a trimso acasa.a doua zi a inceput sa o usture foarte tare picioarele si mainile.A mers la nenumarati medici dar nimica, nimeni nu ii spune nimica concret, primeste tratament dar fara rezultate.Ce ar trebui sa faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Daca are mâncărimi de mâini și picioare cel mai indicat este sa consulte un bun dermatolog!

| LaviniaAC a răspuns:

Sa mearga la o clinica privata, preferabil in Bucuresti. Sau la unul dintre marile spitale, ca sa o interneze 1-2 zile si sa ii faca toate analizele gratuit.

| Mrme a răspuns:

Cel mai bine sa consulte mai multi medici, trebuie mai multe investigatii.