| ganditorul213 a întrebat:

In urma cu o saptamana am avut un vis in care o forta ma controla. era o stare foarte nasoala ma imobiliza. practic era un vis normal, totul se desfasura ca si cum nu ar fi nimic grav eram pe strada cu niste prieteni ne plimbam si deodata simteam cum acea forta ma oprea ma tinea in loc, iar chestia asta s-a intamplat de mai multe ori in acel vis.
in urma cu o seara am avut iar un vis similar cu acesta doar ca de data asta acea forta parea sa detina controlul mai mult si putea sa ma imobilizeze, sa ma faca sa ma misc, sa ma deplasez(fara voia mea, eu incercam sa ma impotrivesc). de data am vazut de cateva ori fata acestei "forte" era o fata demonica.
p.s. am uitat sa mentionez ca in ultimele zile am avut cateva cosmaruri.
stiu ca pentru unii ar parea ciudat chestia asta dar va rog ajutati.ma sa inteleg despre ce e vorba.
va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denianonim a răspuns:

Inseamna ca nu ai control deplin in viata
Sau poate ai impresia ca a fost un vis
Poate a fost paralizie in somn
Acel moment când creierul e trezit dar corpul nu

1 răspuns:
| Theformer a răspuns:

Hei tipule,i don't know daca tu minti sau nu dar na, dupa cele descrise de tine, problema ta este un poltergeist cred ca asa se scrie, nu sti sigur dar ar putea fi si alt caz - ca este o simpla entitate care incearca sa-ti preia viata, entitatea a fost poate si ea in trecut un om dar daca tu zici ca-i demonica, ar trebuie sa te pregatesti de o exorcizare care nu stiu daca se fac la noi in tara, si de asemenea multi prosti incearca sa pretinda ca sunt exorcisti sau ca au experienta in domeniu.
Singur ca sa rezolvi treaba asta este sa nu mai visezi momentan, exista asa numita excursie astrala: in timpul somnului tu ajungi in alta dimensiune care este departe de proiectia universului nostru, de ce spun proiectie si nu univers paralel, fiindca sunt doua lucruri diferite.
In vis tu ai proiectii ale gandirii tale deci conceantreaza-te si invinge entitatea, toate legile fizicii sunt excluse in vis presupun.
Pastreaza-ti increderea in tine mereu si gandeste-te ca esti capabil de orice.