| Lucian12341 a întrebat:

In urma cu o zi am baut peste masura,nu mi aduc aminte multe,dar mi au spus niste prieteni ca am cazut pe scari si m-am lovit la cap, acum dupa o zi de la "accident" inca am ameteli severe, sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Poate ai amețeli si de la bautura.Ai urme la cap de la cazatura?
Daca nu ti a curs sange pe nas nu prea ai de ce sa te ingrijorezi, dar totusi mergi sa faci un consult. Poate un CT, sa stai tu linistit.
Multa sanatate,

| adryang78 a răspuns:

Ar fi mai bine să mergi la medicul de familie, să te examineze și să te îndrume mai departe, dacă este cazul.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă ai te-ai lovit la cap și ai mai și consumat alcool ar trebui sa fac o vizita unui medic! E ceva serios