| FLAViЯ a întrebat:

In urma unei mincarimi la picioare, m-am scarpinat si mi s'au format bubitze multe dupa care mi'au ramas cicatrici. Am auzit ca e posibil sa dispara pina la vara? ce as putea sa le fac? Cunoasteti vreo metoda sa cap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Vad ca azi ai foarte multe probleme; sau esti de serviciu la pus intrebari?
De obicei cicatricile nu trec de la sine, chair si cele destul de mici. Cicatricea este umpluta cu un altfel de tesut decat restul pielii, care nu poate fi indepartat de acolo decat prin operatie estetica.

| Didw a răspuns:

Pai. mergi la un doctor sau du-te la o farmacie si vezi ce iti recomanda.Si da, poti scapa de ele la vara daca stai mult la soare[daca nu sunt cicatrici foarte mari]. Cel mai bine este sa te duci la doctor si sa vezi ce iti recomanda.Sanatate! happy kiss

| 334499 a răspuns:

S-ar putea sa te fi intoxicatwinking lamaie ti-e prieten in situatia asta.
in privinta bubitelor ai putea sa te dai cu niste bitter suedez tongue

| cosima11 a răspuns:

Cea mai una metoda pe care o stiu eu e crema de galbenele. la farmacie este cu 3 lei si e f buna. te tine mult timp:p si efectul e garantatbig grin ca am incercat.