| anonim_4396 a întrebat:

In urma unor analize mi-au iesit leucocitele foarte mari, adica numarul lor foarte ridicat! Ce mi se poate intampla? Azi merg sa mi se prescrie medicamente, avand metabolismul dereglat, nu se poate trata si naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu e caul de tratem naturist ci de ceva antibiotice. Vezi ce-ti spune doctorul si sanatate maxima

Laur
| Laur a răspuns:

Prin care fractiune sunt crescute? Si cat de crescute? In cel mai bun caz e vorba de o infectie pe care o poti trata cu antibiotice, dar prima data mergi sa ti se puna un diagnostic si ar fi bine sa-ti iei gandul de la tratamente naturiste... Sanatate!

| dy a răspuns:

Cred ca nu ti se poate da un raspuns corect din punct de vedere medical nici macar ca sfat fara sa stim exact toate analizele, daca ai alte simptome (ex; febra)si de ce ai facut analizele acum si o comparatie cu analizelefacute ultima data inaintea astora. Eu sunt de parere ca da, daca nu esti in faza acuta de infectie te poti trata si naturist, dar repet, trebuie sa ne dai amanuntele cerute. Oricum, faci bine ca te duci la specialist. Daca vrei, da-mi datele cerute si asa as putea sa-ti dau un sfat pertinent! Eventual, scaneaza si trimite analizele pe blogul meu sau mail. Sanatate!

cami
| cami a răspuns:

Este o infectie undeva. Depisteaza cauza ei, trateaza-o, iar leucocitele vor reveni la normal.
Nu te juca, leucemia si septicemie ii sunt surori bune.
Asta i se intampla si mamei mele, in urma cu multi ani, leucocitele ii crescusera pana la 14.000, is simtea picioarele si mainile "grele", febra constanta 37.
Nimeni nu stia cauza, halal doctori. Pana s-a dus la ORL, iar acolo i s-a depistat... AMIGDALELE, bate-le-ar vina. Le-a scos, insa vezi, timpul asta pierdut i-a cam lasat sechele. reumatismul s-a instalat.
Daca ai si VSH-ul marit, atunci... cauza-i o infectie, sigur!
Cat de marite sunt? pana la cat au ajuns?
Nu poti trata si naturist, fiindca antibioticele le iei pentru infectie, nu pentru "scaderea leucocitelor", bineinteles infectia fiind cea care cauzeaza cresterea haotica lor.
Nu te mai tine de pariuri, si trateaza-te! sper sa nu depaseasca 20.000

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti doresc sanatate si bafta la intalnirea cu specialistii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e problema! de ce oare se Spune Medic de familie? cind nu stie sa-ti explice ce si cum! am alergie la antibiotice, cind le folosesc mi se umfla capul si mainile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc! dar vreau sa fac pariu cu viata, am auzit ca este un fel de cancer in sange, si sa vad daca reusesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveti o infectie undeva nu luati medicamente pana nu vedeti unde aveti infectia.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun asta numai medicu tau poate sa-ti spuna eu ati doresc sanatate si ai ancredere an, Dumnezeu.