| Valentina7777777 a întrebat:

Înca mă ustură când fac pipi si urinez des, am 17 ani am fost cu mama sa îmi fac analize şi au iesit bune dar pe mine înca mă ustură.Ce pot face altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai fost sa-ti faci analize, sambata si duminica, asa cum ai spus pe topicul celalat ca ai fost la medic peste noapte?

Du-te mai fata la medic si nu mai minti, ca infectia aia netrata iti poate afecta rinichii cat si aparatul reproducator.

https://www.tpu.ro/......ustura-ce/

https://www.tpu.ro/utilizator/aaykgw/intrebari/

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce analizeai facut?
cea ce tu descrii pare a fi o infectie urinara sau cistita.
mergi la medicul de familie si cere trimitere la laborator pentru acest tip de analiza.Ar trebui sa fie rezolvate de pe o zi pe alta.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să bei multe multe lichide şi să faci pipi.

Infecția urinară şi cistita sunt acelaşi lucru.