| anonim_4396 a întrebat:

Inca mai credeti ca vaccinul impotriva gripei porcine va face bine? http://misa-yoga.blogspot.com/......rcine.html
http://misa-yoga.blogspot.com/......efuza.html
http://misa-yoga.blogspot.com/......cinul.html
Lectura placuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adevarul e ca niste siteuri la MISA sunt foarte de incredere.

Abh
| Abh a răspuns:

Pe zi ce trece devin din ce in ce mai convins ca esti un om tare plictisit, Criticule.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu si familia mea nu am fost de acord cu vaccinul.

| xibalba a răspuns:

Da, inca mai cred si chiar azi mi-am facut vaccinul. si daca fac ceva cu viata mea, ma priveste DOAR pe mine. Nu are nimeni dreptul sa ma judece pentru deciziile pe care le iau. Daca mor de la vaccin, mor pe pielea mea. Poti sa imi pui triple site`uri contra vaccin, ca eu tot pro sunt. Si e vorba de manipulare in ambele tabere. Unii se lasa manipulati de specialistii care sunt pro vaccin, altii de cei care sunt contra.

Nu stiu ce se incearca cu postarile astea anti-vaccin. Cine vrea, il face. Daca e un om pornit sa faca vaccinul, nu cred ca isi va schimba decizia dupa ce lectureaza ce ai postat tu.

Si in fond si la urma urmei, daca mor eu si restul alora care s`au vaccinat, care ar fi problema? Va ramane mai mult oxigen voua si cu asta basta. Nu inteleg de ce va agitati laughing

regis
| regis a răspuns:

Inca mai cred ca vaccinul te ajuta sa nu te imbolnavesti de gripa porcina.
Si inca mai cred ca Institutul Cantacuzino chiar nu are nicio legatura cu povestile din SUA. Si nici nu cred ca vaccinul este bun doar pentru ca o spune Streinu Cercel la TV, indiferent daca e mason sau nu. Cu toate acestea, daca singurele persoane din lumea asta care m-ar putea sfatui in privinta vaccinului ar fi Gregorian Bivolaru si Streinu Cercel, cu siguranta sfatul pe care l-as lua in considerare ar fi al celui de-al doilea.
Bivolaru ar face bine sa se limiteze la a discuta despre beneficiile urinei de fata mare, ca MISA cam blocat spirala-n gat numai la ideea ca astfel de oameni ne indruma ce vaccinuri sa ne facem.
Vad ca se tot insista pe tema milioanele de euro pe care acest vaccin le-ar aduce nustiucui. Imi explica cineva si mie sistemul? Cine si in ce mod castiga din administrarea gratuita a unui vaccin de 3 lei 50 (inclusiv seringa, ac si ambalaj), produs de un institut de stat? Poate sunt eu mai dobitoc si nu inteleg...

regis
| regis a răspuns:

Da, stiu ce este masoneria, mai mult din carti insa. Am avut placerea chiar sa cunosc personal doi masoni, fara a discuta insa vreodata cu ei despre masonerie sau despre orice tema conexa. Intamplarea a facut ca amandoi sa fie niste oameni extraordinari, nu doar inteligenti ci si cu o moralitate iesita din comun, cu un bun simt rar intalnit. Unul era economist, am discutat putin, pe teme economice, celalalt insa psiholog, pe el il ascultam nopti intregi, o vreme obisnuind sa iesim cu un cerc de prieteni prin diverse cluburi, unde de obicei ne invita el. Din pacate a emigrat de ani buni si am pierdut legatura. Oricum nu are relevanta, am vrut doar sa iti spun c imaginea acestor oameni era profund diferita de cea pe care mi-o facusem eu despre masoni.
Dar daca tot ai adus discutia, poate esti totusi dragut si imi explici si mie legatura dintre masonerie si eficienta vaccinului romanesc impotriva gripei porcine. Asa, de curiozitate, sa inteleg si eu.

regis
| regis a răspuns:

Eu am intrebat altceva, vad ca tot bati campii raspunzand la alte intrebari. Nu ma intereseaza cine si ce a stiut despre gripa, ce parere are Bivolaru, ce s-a intamplat in SUA, pe mine ma intereseaza ca avem gripa in Romania si ca exista un vaccin romanesc, acestea sunt temele reale de discutie.
Nu stiu pe unde te uiti tu prin alte parti, dar dupa argumente am impresia ca atunci cand nu te uiti la OTV, citesti din intelepciunea lui Bivolaru, dar ma rog, poate ma insel eu. Dar daca tot ai adus vorba, nu pot sa ma abtin si trebuie sa spun ca tot din cauza unor oameni ca tine avem astazi un presedinte ignorat pe plan extern, un prim minsitru pe post de trompeta prezidentiala (asa a fost numit de ziarele din Franta) si un ministru suspectat de coruptie care administreaza bani europeni si pozeaza prin reviste deocheate, de ne rad ziarele occidentale (cel putin cele americane si germane).
Dar revenind la intrebare, tot nu ai reusit sa dai un raspuns simplu, asa ca reiau intrebarea: care este legatura dintre masonerie si eficienta vaccinului romanesc?

regis
| regis a răspuns:

Am crezut ca te-ai lasat doar dus de val, dar ma conving tot mai mult ca ai o problema mare de logica si nu poti deosebi lucrurile. Linkul de care vorbesti nu raspunde in niciun fel intrebarii daca vaccinul este sau nu eficient si nici macar nu vorbeste despre vaccinul despre care discutam. Ba chiar si data "articolului" este anterioara aparitiei vaccinului romanesc, prin urmare totul este doar o compresa pentru dureri de cap aplicata pe un picior de lemn.
Dar pentru ca tot insisti acest link, incearca sa iti raspunzi la o alta intrebare, la fel de simpla. Daca masoneria sau oricine altcineva intentioneaza sa reduca populatia planetei si pentru asta au reusit sa creeze un virus ucigas, nu este mai logic sa o faca lasand pur si simplu sa circule nestingherit acest virus? Nu ar fi logic sa pastreze doar pentru ei si pentru familiile lor acel vaccinn salvator? Ce rost are sa arunci pe piata un vaccin ucigas GRATUIT, daca tot ai raspandit un virus ucigas care face exact acelasi lucru?
Poate aceste intrebari simple si logice nu reusesc sa te abata de la teoria conspiratiei mondiale. Atunci hai sa mergem pe tema asta. Admitem ca gripa porcina este creatia masoneriei, in scopul de a decima populatia si de a-si reduce numarul de sclavi. Ti-ai pus problema invers si anume ca este posibil ca cineva sa fi dejucat planurile acestora, lansand pe piata un vaccin eficient? Daca acei conspirationisti de care te temi sunt tocmai cei care te indeamna sa nu iti faci vaccinul? Daca asta urmaresc, sa te lase sa mori de porcina? Daca asta e scopul pentru care nu se mentioneaza in certificatele de deces gripa ca si cauza a mortii?
Nu pot sa zic decat ca ma bucur ca ai inchis subiectul. Sa faca fiecare cum il taie capul, sa se vaccineze cu mercur dupa vrerea masonului Cercel sau sa se lase ucis de virusul gripei noi, care de fapt nici nu exista, desi se stia despre el inainte sa apara. Uitati-va la OTV, urmati sfatul cautatorului Elodiei, eu unul m-am saturat de inteligenti care se informeaza de la TV si nu se lasa manipulati, m-am saturat de citate din Gregorian Bivolaru si de somitati ale medicinei care se bat pentru a sta pe scaunul Magdei Ciumac.

regis
| regis a răspuns:

Uite, numai de ciuda am sa trec mai departe, chiar daca ma incapatanez sa raman nesalvat. Pana atunci insa, ma inchin in fata inteligentei tale... nelimitate. rolling on the floor

regis
| regis a răspuns:

Oliana, nu ma supar, dar spune-mi cand are dreptate: cand spune ca masonii au reusit sa creeze gripa porcina ca sa ne omoare sau cand spune ca masonii au creat vaccinul impotriva gripei, tot ca sa ne omoare? Si de ce va fi prea tarziu pentru mine?
Poate reusesti sa dai un raspuns coerent si la intrebarea de ce doreste masoneria sa isi reduca numarul de sclavi de la 6 miliarde la 1 miliard? Din cate stiu proprietarii de sclavi isi doreau mereu mai multi, nu mai putini.
Sau poate reusesti sa imi explici de ce sa nu ma incred in ce spun 99% din medicii din tara asta, dar sa iau de bune vorbele lui Bivolaru.

| Bishop a răspuns:

Dar nici n-am crezut vre'o data laughing
si acum, cu atat mai mult nu cred.

| VladyCristian a răspuns:

Da, asta e. Din pacate ne confruntam cu o mare excrocherie. Din pacate totul nu e la nivel national ci la nivel mondial. Parerea mea e ca au murit doar cativa oameni din cauza acestei gripe iar restul deceselor au fost mediatizate doar pentru a face propaganda vaccinului. Aceasta propaganda si oamenii care se vaccineaza aduc milioane de euro celor care au facut vaccinul. Sper totusi ca oameni sa-si deschida ochii deoarece, in acest moment, practic, ei sunt testati. Sunt elev in clasa a 10-a si am refuzat vaccinul de 3 ori pana acum. straight face Sfatul meu: nu va vaccinati... mai bine protejati`va. happy

| Bubble a răspuns:

Lectura placuta?
Adaug si eu:)) Despre reactii adverse, comparatii, vitamina d. totul intr'un post:)
http://juliee.wordpress.com/2010/01/09/da-sau-nu/
De ce nu vaccin!:)

| danutzsan a răspuns:

Ne-au simțit și știu că suntem slabi și ne joacă pe degete, jigodiile aste de masoni, tirimifiri, blembocși și alte gunoaie(cum s-or numi ei) de astea cu pretentii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Corect ...masoneria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu @abh, incerc sa va luminez!
Va este frica de secte, de toate tampeniile si va lasati manipulati de orice SCLAV.
Sunteti incredibili!
Na, iti dau dreptate, tu ce poti zice acum?
Hai sa iti mai amintesc ca gripa aviara tot iubitul vostru manipulator a scos-o.
Ehhheee ce vrei sa fac si eu? Ma mai informez, nu ma las manipulat de oricine. O seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuj cata incredere sa am in chestile astea straight face.

Deci eu am un organism foarte slab thinking Dc masa nu m-am imbolnavit? Eu la fiecare gripa ma aleg cu vreo 2 saptamani pe acasa pentru ca racesc foarte repede. Nici nu am de gand sa imi fac vacinul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@regis-stii ce e aceea masonerie?
Asa de curiozitate intreb si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@regis-citeste primul link de la intrebare.
2.Ramsfeld fostul vicepresedinte al americii, stia inainte cu un an de zile ca va aparea aceasta gripa porcina.
3.De ce M. S. obliga toate cadrele medicale sa isi faca vaccinul?
4. E logic ca masoneria are doar oameni cu cap... vorba aia.doar no sa tina tot prostu printre ei.
Sunt multe chestii care se leaga intre ele. Daca stau sa ma "razboiesc cu tine aici...ma apuca sfarsitul lumii.
Na, fiecare cum gandeste, tu vezi doar inainte, eu ma mai uit si prin alte parti. Avem gandiri diferite.
Tie iti pot arata orice...tot pe a ta o tii...cum ai facut si cand era vorba despre presedinti(la alegeri).
Tot ce iti pot zice este sa iti deschizi mintea. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol. ti-am zis...citeste primul link.
Nu ai idee ce inseamna masoneria, m-am lamurit cu tine.
Gata subiect inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@regis baiatule, tu, ai un creier limitat.
Nu poti trece mai departe.
Imi pare rau, nu mai poti fi salvat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@regis cand ai sa-ti dai seama despre ce vorbeste @Criticul, va fi tarziu... Nu te supara si pe mine, dar are dreptate.