| Bianca1203 a întrebat:

Încă o întrebare.
În timpul tratamentului pentru puroi în gât a început sa mi-se strângă pielea pe ambele mâini, apoi a început sa se înroșeasca si apoi sa ma mănânce, si sta asa, mq ustura acum. Ce am oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Ceva din tratament iti provoaca o alergie sau reactie adversa. Mergi la medicul ce ți-a prescris tratamentul și cere-i altceva. Si poti sa te duci si la un alergolog sa vezi ce alergii mai ai la medicamente.

| Bianca1203 explică (pentru sweetys):

Am terminat antibioticul Miercuri si alergia tot o am, eu nu făceam alergii cat luam Amoxacilina. Fac alergie la Clindamicina in rest nu ma știu cu alergii si iau antibiotice la fiecare infecție sau abces si nu am nimic. In fine, eu sunt in străinătate, dar când voi ajunge in Romania, voi merge țintă la alergolog. Mulțumesc de sfaturi, va pup!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai tu o sensibilitate la tratamentul ăla. Schimbă-l

| NLS a răspuns:

Ce tratament iei?
Poate fi o alergie la antibiotic sau ce medicamente iei acolo.
Bineinteles, poate fi si altceva.
Ar fi bine sa ii arati mediului de familie cat mai repede.