| Mia999 a întrebat:

Incep sa ma ingras pe zi ce trece mai tare si simt foame mereu nu ma pot opri din mancat. Vreau sa slabesc rapid. Sportul nu ma ajuta, desi fac 1 ora chiar 2 pe zi dansuri nu se vad rezultatele. Ce diete/ exercitii sau ceaiuri imi recomandati? Imi puteti oferi unele sfaturi utile? Va sunt recunoscatoare, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Avand in vedere ca faci exercitii si tot te ingrasi, pot sa deduc ca ai o greutate normala. E foarte greu sa slabesti odata ce ai atins o greutate normala. Daca nu ai un indice normal, atunci e posibil sa fie dereglari hormonale, cum ar fi disfuctiile tiroidei.