| Cristian110194 a întrebat:

Ingrasa biscuitii cu dulceata.Adica sa pui dulceata pe biscuti simpli. Daca da, cat de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Daca maninci 2 biscuiti cu dulceata poti fi linisti, ionel, nu ingrasa!
In schimb daca maninci un pachet de biscuiti cu un borcan de dulceata precis ingrasa!
Sfatul meu este sate opresti la prima varianta. Gusti si atat!

| DmnProfesoara a răspuns:

Daca sunt consumati intr-o cantitate mare, ar putea ingrasa. Dar asa, nu ramane decat sa-ti zic "Pofta buna" laughing

| evelin_1888 a răspuns:

Nu exista alimente care ingrasa... exista un nr de calorii pe care il are fiecare aliment.este indicat (daca vrei sa slabesti)sa consumi intre 1000si 1200 calorii. un biscuite cu dulceata nu cred ca are mai mult de 35 calorii.cauta si tu pe google ''calculator caloric'' si vezi
bafta:*

| Nike31 a răspuns:

Eu din cite stiu, nu ifluienteaza dulceata la pus kg.