| Carolina1972 a întrebat:

Ingrasa sau nu muraturile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

O tona de raspunsuri PE DINAFARA
depinde, de muraturi, si e la fel ca si cum nu ar fi murate
de exemplu LEGUMELE **NU** INGRASA, oricat de mult ai manca
DAR, leguminoasele ingrasa

exemplu real:
https://carrefour.ro/......e/muraturi

castraveti, gogosari, ardei, ardei iute, etc. NU ingrasa
sfecla si ciuperci, nu prea am habar, insa ca muraturi sunt mult mai putine sortimente de sfecla si ciuperci decat castraveti si gogosari

10 răspunsuri:
| BAD17 a răspuns:

Orice îngrasa in cantități mari

| irina300 a răspuns:

Buna!
Eu merg pe premiza, ce este in exces strică.

| Legion7X a răspuns:

Https://m.csid.ro/......i-11720105

Vezi ce zice nea google. Dar câte kile ai?
În profil arăți o rândunică.

| Sofer a răspuns:

Tot ce vad despre murături e ca te ajuta sa slăbești. laughing

| aumih16 a răspuns:

Pai in ziua de astazi! ce mancare sau bautura! mai e naturala! ba e stropita pisata cacata! draci laci! numai exista din pacate termenul natural! azi mananci lucrul ala! dar fara sa faci excese! adica ca sa te ingrasi!

| alina2k18 a răspuns:

Au extrem de putine calorii, nu au cum sa ingrase.

| Frank51 a răspuns:

E ca si la alte alimente. Unele murături au mai multe calorii ca altele, spre exemplu sfecla roșie e bogată în calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de felul muraturilor: pepene, roșii, castraveti, gogoșarihee heesi cat mănânci.Dar in principiu nu cred sa ingrase, au puține calorii

| RAY a răspuns:

Https://calorii.oneden.com/tag/calorii-muraturi/

sunt foarte sanatoase pentru ca hraneste flora microbiana intestinala, nu, trebuie limitat consumul din cauza faptului ca sunt sarate

| Aldutssss31 a răspuns:

Dacă nu depășești numărul de calorii pe care trebuie să l consumi zilnic nu ai cum să te ingrasi.