| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o imprejurare m-a tras curentul si am racit la plamani. Ce tratamente stiti? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andrei95 a răspuns:

Cel mai bine te duci la medic sa ti le recomande el nu este bine sa ai probleme cu plamanii stiu pe cineva care a tot racit pe la plamani si acum ia incontinuu medicamente nu are ce face

| asdgfhresry a răspuns:

Poooi, se da penicilina V, ampicilina, amoxicilina, oxacilina, cefaloxporine, cefaclor, cefaloxin, canamicina, streptomicina, eritromicina, claritromicina, tetraciclina, norfloxacilina, biseptol
Cam astea sunt medicamentele happy
si incearca si niste ceai de busuioc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicul de specialitate este singurul in masura sa spuna asta.
Fugutza la medic, si insanatosire grabnica!