| Reyskate99 a întrebat:

Intrebare adresata pentru specialist/persoane care e posibil sa fi patit. Deci ieri stateam la calculator si a inceput putin sa ma doara capul,asa ca m-am pus sa dorm dar dupa ce m-am pus in pat nu am putut dormi, de fiecare data cand ma intorceam pe o parte sau pe burta sinteam aproape instant o senzatie de voma, mi-am si vomitat mațele de vreo 2 ori. Ieri am mancat un sos foarte picant, e posibil sa aiba legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Probabil te-ai pricopsit cu o usoara toxiinfectie alimentara. Ceva din ce ai mancat a fost alterat. Daca nu mai ai simptome, ai scapat deja.

1 răspuns:
| AkyMinowara a răspuns:

Cel mai probal e vorba de o viroza, desi e posibil sa fie vorba si de o sensibilitate crescuta a stomacului. In orice caz, cea mai buna idee e sa consulti un medic.