| Deutza97 a întrebat:

Intrebare care ii trebuie raspuns lu varameawinking :
Exista vreun site unde se spune despre exercitiile ( partea de incalzire) de la ora de educatie fizica ( sport). adica ma refer si am nevoie mai mult de denumiri... de exemplu : schimbarea alternativa a picioarelor : jos la sol, in pozitie de flotare - schimbam picioarele : unul in fata altul in spate si tot asa.
Sper ca mi-ati inteles intrebarea big grin. funda pentru cel mai bun site dat de voi ( daca exista)... si scuzati categoriawinking.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am gasit pe scribb o carte de metodica gimnasticii de baza. Sunt descrise pozitiile si pe la pagina 103/110 iar la pagina 112 se dau modele de exercitii / cu coarda, cu mingea, cu cercul, la banca de gimnastica, la scara fixa... vedeti voi
http://www.scribd.com/doc/36113864/GIMNASTICA-DE-BAZ%C4%82
s-ar putea sa necesite inscriere pe facebook, pentru ca eu altfel nu am vazut cartea
de asemeanea am vazut si un curriculum de educatie fizica
http://www.proeducation.md/......?/art.php3
unde scrie ce anume lectii trebuie sa se faca si ce anume trebuie sa stie la finalul anului scolar, incepand cu clasa a V-a

| deyutzyk97 a răspuns:

Nu cred ca exista dar nu inteleg de ce te-a intrebat asa CEVA...

| Boyboy_5528 a răspuns:

Youtube.com Draga mea.acolo gasesti ce vrei.