| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare importanta
din ce stiti voi nu luat de pe net nu imi ziceti mie de pe net toate alimentele
care aliment contine cel mai multa vitamina a
va avertizez daca nu primesc raspunsul dorit o sa pun intrebarea asta si de 100 de ori big grin ]
ca sa va mai dau mai multe detalii care aliment favorizeaza cel mai mult cresterea in inaltime cas disperata rau
nu va legati de ultima afirmatie ca ma supar
deci intrebarea SINGURA la care o sa raspundeti este

care aliment contine cel mai multa vitamina a?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spanacul

| iuliancico a răspuns:

Morcov, spanac, varza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ficatul de pui, vitel sau vita!

soothe
| soothe a răspuns:

Cea mai bigata sursa de vitamina A este Dunaliella (8300000 de unitati pe 100g) urmata de Spirulina 250000, grau sau orz inclotit 66000, Clorella 55000, Morcovi 28000 si tot asa.

| drpopa a răspuns:

Ficat, organe comestibile pe primul loc, apoi morcov, cartof dulce

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Apuca-te de sport cum ar fi basketul ca sa mai cresti... si vitamine, as putea sa iti recomand Lifepack-ul de la Pharmanex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ceri o explicatie, fa-o in mod civilizat. Raspunsul la problema ta il poti gasi foarte usor pe site-urile de specialitate. Dar daca nu poti face asta inseamna ca, ori esti cam inceata la minte, ori vrei sa te bage lumea in seama. Invata sa "cresti" in ochii celor cu care intri in contact, nu sa afisezi lipsa celor 7 ani de acasa!

| elena a răspuns:

Vitamina A este recomandata pentru piele, par, ochi si functie imunitara nicidecum pentru crestere...si n-ai decat sa pui intrebarea si de 1000 de ori, poate se va gasi cineva sa ti-o radieze si sa-ti mai taie putin din avantul deranjant, cel putin pentru mine. Scrie pe Internet Cum sa cresti in inaltime si citeste, documenteaza-te, ai o multime de site-uri in acest sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt sarita de pe fix de tot dar primesc raspusuri la unele intrebari pe care nici nu le pu si sa stii ca am pus intrebarea despr inaltime si am mentonat ca nu am cum sa fac sport si credeti-ma ca disperata am cautat pe site-uri peste tot tot ce am gasit a fost baschetul care deocamdata nu am posibilitatea sa il practic daca gasesti ceva nu neaparat vitamine, eu vroiam un fruct o leguma ceva pentru asta nu vreau sa bag pastile in mine. si... elena, asa in cartea mea de biologie la capitolul alimentatie, sunt in clasa a7a scria asta ca nu luam eu dupa ureche sau de pe net asa cum ai facut tu
scrie clar vitamina A favorizeaza cresterea in inaltime scrie negru pe alb