| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete. la ce varsta ar trebui sa ne preocupam de tenul nostru.adica sa mergem la dermatolog sa ne curatam fata.sa folosim creme, sa ne scoatem punctele negre. etc?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunshine939 a răspuns:

Pai cred ca curatarea tenului ar trebui sa se faca cam de la 13 ani sau 12 depinde.la 12 ani ar cam trebui decat sa te speli cu apa si sapun iar la 13 14 ani sa folosesti demakiant si sa te preocupe pct negre.cremele.depinde ce creme crema hidratanta poate fi folosita si de la 15 6 ani...te pup

1 răspuns:
| Luissa123 a răspuns:

De la varsta adolescentei cred eu, insa nu exagerat cu cremele si produsele cosmetice eu am.eu de exemplu creme nu folosesc pentru ca nu cred ca sint bune de la o varsta frageda