| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Tot gasesc pe lenjeria intima pete de culoare galbena, uscate.De ce? Se intampla asta cam des. Oare e leucoree/scurgere vaginala? Oricum cand e leucoree se vede deoarece cand te duci la baie se vede lasandu-se in jos ca un albus de ou....Cam ciudata intrebarea, dar poate stiti despre ce este vorba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Noi baieti nu avem voie a raspunde? De ce?laughing
Poti fi mai multe motive, in principiu e voba de o scurgere vaginala, insa problema trebuie pusa asa de ce ai parte de aceste scurgeri? Iti recomand un control la medic

| Misshaa a răspuns:

Dar nu sunt abundente.Nici nu ma ud.Doar ma deranjeaza petele uscate, galbene. Uneori curge un lichid gros, asemenea albusului de ou si se observa cand ma duc la baie. Oricum la controlul medical nu ma duc.

| Necste a răspuns:

Nu te speria nu e nimic grav si eu scurgere dinasta. E pur si simplu co scurgere care multe fete o au e un lichid rau din corpul nostru. Deci parerea mea este sa iti pui un absorvant subitire ca sa nu te uzi. Sa nu te speriwinking

Răspuns utilizator avertizat
| marco548 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti cel putin trei luni Absorbante igienice LADY ANION in plus aceste absorbante contin si un tester gratuit pentru verificarea sanatatii genitale. Tastezi www.edera.ro, utilizezi numarul de co d sponsor 4003878 si vei putea beneficia direct de produs fara alte adausuri

| Misshaa a răspuns (pentru marco548):

DEci sa ma fac inteleasa; nu curge atat de mult incat sa am nevoie de absorbante.Eu doar gasesc pete galbene, uscate pe lenjeria intima

| marco548 a răspuns:

Sunt absorbante pentru intretinerea zilnica, sunt 30 de bucati intr-un pachet si il recomand cel putin 2 luni( utilizezi 1 buc/zi) deoarece contin ioni negativi care distrug bacteriile, previn aparitia bolilor.