| Emmssiy a întrebat:

Intrebare pt fete:
De cateva zile ma doare burta imi partea de jos, unde de obicei ne doare pe fete cand ne vine menstruatia. Am acel fluid dar nu stiu sigur ce se intampla.
Ma pueti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| melkittenqueen a răspuns:

Pai, ori urmeaza sa iti vina menstruatia, ori ai racit la burta.Asta se intampla in general cand stai mult in frig sau te asezi pe ceva rece sau mergi desculta prin casa..Intre timp pune-ti ceva cald pe burta pentru a diminua durerile si evita sucurile reci, de portocale sau acidulate pentru ca iti va irita "zona" la eliminare. Daca nu iti va veni menstruatia in urmatoarele catva zile, iti recomand sa discuti cu unul dintre parintii tai sau sa consulti un medic ginecolog, ii spui simptomele si daca el considera ca nu e ceva grav, atunci e ok. Adica, eu in general cand patesc asa stiu ca trebuie sa imi vina.

1 răspuns:
| Emmssiy explică:

Ms melkittenqueen