| Alinaalian1234 a întrebat:

Irigografia e dureroasa? A facut cineva pana acum? Trebuie sa fac si imi e foarte frica. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Irigografia e o clisma efectuata cu substanta de contrast, urmata de o serie de radiografii pentru vizualizare. Din punct de vedere al senzatiilor, e o clisma ca toate clismele: neplacuta, dar nu dureroasa.

4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Tot nu te-ai lamurit? Iti mai este frica? Ai terminat de facut irigografia?

| Alinaalian1234 explică (pentru Empathizer):

Am terminat, totul a mers bine si nu a fost deloc dureros. Multumesc mult.

| Empathizer a răspuns (pentru Alinaalian1234):

Sper ca rezultatul a iesit bine. Sanatate!

| mihamihaa a răspuns:

Irigografie? nu am auzit sincer, nu vriiai sa zici ceva cen ecografie sau radiografie?