| anddclaus a întrebat:

La 1, 43 inaltime cat ar trebui sa cantaresc? eu am 40 kg
este bine
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MalikBitch a răspuns:

Pai trebuie sa avem mai putine kg decat inaltime si tu :43> 40 esti ok daca era invers nu era bine

| Dianaa94 a răspuns:

Cred ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1.43 trebuie sa ai in jur de 33 de kg; daca ai 1.50, 40 kg si tot asa. nu te lua dupa Beiiuka, ca nu e normal ca cineva de 1.80 da aiba 90 de kg.

| cucaracia a răspuns:

Daca esti baiat, da...

| Beiiuka a răspuns:

Da este bine chiar daca greutatea perfecta se ia in functie de inaltime :d... exemplu`:
1.50 -> 50 kg ( la fete)
1.50 -> 60 kg ( la baieti ) la baietii se adauga 10 kg in plus big grin :*