| Levana a întrebat:

La 16 ani, 1.63 şi 53 de kile, mai trebuie să slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Nu. Ai greutatea ideală pentru înălțimea ta.

| Xlove64 a răspuns:

Nuu laughing
Esti ft bine asawinking

| Anita20Peace a răspuns:

Nu.Esti perfecta!happy

| eoooo a răspuns:

Perfecta...la foto-modele se calculeaza astfel... greutatea = cu inaltimea - 10 daca ai 1, 52 = 42 kg daca ai 1.63=53 kg.este super ok dar acesta este un procedeu de calculare a greutatii perfecte pentru cele de la tv pentru tine ar fi bine sa mai pui pic. deoarece baietiilor le plac fetele cu niste forme bine definite big grin

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

laughingbuna gluma.Mai trebuie sa pui macar un kg dupa mine.P bune verisoara mea are 10 ani si are 55 de kg laughing

| Nolkyz a răspuns:

Esti foarte bine! happy eu am 1, 75 si 80 de kg. si ma chinui sa dau jos laughing in ultimii 2 ani m-am ingrasat ingrozitor de mult, 10 kg...

| Debb a răspuns:

Nu. Esti buna asa. :*

| sweetlollypop a răspuns:

Nu pentru ca trebuie sa fii mai slab/a cu 10 kile decat inaltimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani, 1.62-63 si 52 de kg.Trage tu concluzia.
Bafta`!

| MihaiN1 a răspuns:

Fa un sport pentru a te dezvolta mai mult.
Greutatea e ok, daca te-ai m-ai inalta un pic ar mai trebuii sa pui ceva.

| Levana explică:

Da, ok, mulţumesc.
Ideea e că eu am o mare problemă: picioarele subţiri, fundul inexistent, dar am burtă şi chestia asta mă ucide laughing

| 4AtAcK a răspuns:

Nu eu zic ca este destulwinking
Pentru ca dupa aceea vei fi prea slaba happy

| KisSa a răspuns:

Eu cred ca nu, este o freutate normala pentru virsta ta

| Ebba a răspuns:

Oo fii sigura ca nu.arati ft bine :Xnici sa nu t gandesti la o posibila cura.tongue