| alinaa567 a întrebat:

La apendicita este neaparat sa versi sau sa ai febra? De cateva luni am dureri insuportabile in partea dreapta si e foarte umflata partea. Vineri am fost la un chirurg care m-a consultat si mi-a spus sa tin regim hidric pana azi. La ora 2 am programare inapoi. Pe foaie scria colica abdominala. Prea multe nu mi-a spus. Mi-e cam frica, ca nu stiu ce imi va face. Cei care ati trecut prin asta sa imi ziceti, pentru ca nici nu stiu la ce sa ma astept. A fost grea operatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca a scris colica abdominala atunci nu ai apendicita. Daca era sa ai durerile alea de cateva luni pana acum erai moarta daca era vorba de apendicita.

| Peridava a răspuns:

1. La apendicita nu e obligatoriu sa ai greturi (mama mea nu avea).
2. Colica abdominala nu este apendicita. Nu va fi nevoie de operatie, ci probabil de un regim sever. Iti recomand sa il respecti daca e nevoie.