| opal a întrebat:

La cat timp dupa operatia de amigdale este voie sa fumezi? O luna este de ajuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Minim 3 luni, desi preferabil 6 luni. In nici un caz o luna nu este suficient.

| Zenithf a răspuns:

Nu conteaza pentru tine ca fumatul poate fi una din cauzele principale ca ai ajuns sa ti se faca operatie? Treaba ta, baga-ti cuie in cosciug singur.

| Catte a răspuns:

Băăăăăăai.:d.
ai face bine sa te lasi.nu sunt specialista in medicina. dar stiu ca nu este bine...