| adelina23 a întrebat:

La cate zile de la oprirea ciclului menstrual pot reface un test de sarcina deoarece mi-e frica sa nu-mi fi venit ciclu peste sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bilexa a răspuns:

Daca crezi ca esti insarcinata si ai avut ciclu peste sarcina poti sa-ti faci linistita din nou testul la 1 zi dupa ciclu sa veizi daca mai esti insarcinata. Daca testul spune ca nu mai esti, inseamna ca nu ai avut ciclu ci un avort spontan, si iti recomand sa mergi la un ginecolog.
Sanatate.

Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa-l faci imediat ce se opreste sangerarea.

| adelina23 explică:

M-am gandit ca poate a venit peste sarcina pentru a intarziat 9 zile si a venit mai inchis la culoare decat de obicei dar in acelasi timp in saptamana in care trebuia sa vina am fost foarte racita dar am luat in calcul toate posibilitatile si am facut un test de sarcina dupa ce mi-a intarziat care mi-a iesit negativ dar pentru siguranta mea as vrea sa-l mai repet

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl poţi face şi a doua zi după oprirea menstrei!
Pa, pa.

| CarmenR a răspuns:

Poti sa faci testul si la o zi dupa ce se termina ciclul. Citeste aici mai multe despre testele de sarcina http://www.qbebe.ro/......e_sarcina.