| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani ati fumat prima data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Am aproape 21, n-am fumat niciodata si nici n-am de gand. Nu incurajez fumatul si nici alte vicii.

| DakotaRoyse a răspuns:

12-13

| drbear a răspuns:

La 13 ani, dar am devenit fumator regulat la 15. Totusi, medical vorbind fumatul nu se calculeaza in ani normai, ci in ani/pachete.
Adica, daca tu fumezi doua pachete de tigari pe zi, in fiecare zi timp de un an de zile, se considera ca ai fumat doi ani/pachete. Daca fumezi 10 tigari pe zi (adica 1/2 pachet), timp de un an, se considera ca ai fumat 0.5 ani/pachete.
Cu alte cuvinte, pentru un medic, conteaza mai mult cat fumezi, nu cat timp happy
Eu am adunat pana la 29 de ani peste 20 de ani/pachete, ceea ce nu e ok, si ma voi lasa cat de curand happy

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Sincer la 12-13. Un om care nu are probleme aşa mai mari bineînţeles că nu ar avea motiv să fumeze, doar dacă e influienţat altfel nu.

| akka4 a răspuns:

15 :p

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu fumez.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Nu am fumat nu fumez si nu voi fuma niciodata, sincer nu am incercat si nici nu voi incerca...

| r3ally a răspuns:

13 cred...

| Lariii99 a răspuns:

Nu am fumat si nici nu voi fuma..sincer.
Si intrebarea asta nu isi are rostul. Dupa parerea mea, fumatul e total nesanatos.Dar cum nu am eu legatura cu ceilalti, n-au decat sa fumeze, eu nu o sa o fac.
Bye! happy

| bangalot95 a răspuns:

Ciudata intrebare. La 16.

| Bogdan_Petcu_1996 a răspuns: