| anonim_4396 a întrebat:

La ce medic trebuie sa ma duc pentru dureri de spate? La ortoped?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

...sau la reumatolog. Mai bine te duci la medicul de familie si el iti va da trimitere la specialistul potrivit.

| eni a răspuns:

La neurolog, neurochirurg.

| utzuman2006 a răspuns:

In primul rand la medicul de familie care te va trimite mai departe la un specialist.

| Sabwy a răspuns:

Multa sanatate, da la ortoped. dar mai simplu la emdicul de familie el te va indruma...Sanatate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci mai intai la medicul de familie, le te va indruma, dandu-ti trimitere.Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La neurolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un medic reumatolog (testul Aslo), ortoped (radiografie osoasă), internist (durerea poate veni de la un organ intern cu radierea durerii).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai la medicul de familie care te va trimite la un specialist in neurologie, medicul ortoped nu are treaba cu durerile de spate ci la membrele inferioare, numite popular picioare...

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu datele de contact ale medicului neurolog la care am fost si eu acum ceva timp. Este din Bucuresti si pot spune ca face adevarate minuni :) Mai exact, gaseste solutii la probleme medicale ce nu au putut fi nici macar descoperite de alti medici cu aceeasi specialitate. Este vorba de siteul:

http://www.topmedica.ro

Puteti pune intrebari chiar pe site iar medicul va va raspunde in scurt timp. Succes :)

| cameliav a răspuns:

Neurologie sau ortopedie.decpinde si ce varsta ai...sau la medicul de familie. dara bilet de trimitere de la el e mai greu sa ajungi la specialisti...