| XxAngelxX_9810 a întrebat:

La ce ora din zi ne bronzam cel mai bine fara sa ne ardem la soare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Buna,
Dimineata e cel mai bine sa te bronzezi. La pranz e soare puternic si poti face insolatie.
Dimineata, de la 8-9, de exemplu, pana pe la 11...

| push2gl a răspuns:

Dimineata la briza

| RS4 a răspuns:

Atunci cand soarele e mai departe de pamant : ori dimineata pana in ora 11, ori dupa-masa, dupa ora 16! bafta!

| GOaway a răspuns:

Dimineata inainte de ora 11:00 si dupa amiaza dupa ora 16:00.:]

| UnZambetTeRog a răspuns:

La amiaza, Intre 1 si 3winking

| opacatoasa a răspuns:

De dimineata pana la 10 si dupa 16. Intre orele 10 si 16 nu e bine sa stai la soare.

| Yzzza a răspuns:

Scuze ca iti raspund la intrebare fara sa stiu raspunsul exact,dar pot adauga ceva: Depinde foarte mult de pielea fiecaruia. Daca ai pielea foarte sensibila, poti sa faci plaja si la apus, ca tot te arzi.Ma rog, poate am exagerat un picbig grin.
Din cate stiu eu, soarele te prinde foarte bine dimineata.intre orele 9-11. Dupa amiaza e periculos, ca soarele este foarte puternic si te arzi repede.Dar ti-am zis, asta depinde si de piele.

| anka_1715 a răspuns:

Bronzul natural si de lunga durata se face intre orele 8-11:30 dimineata pe la 12-13 razele soarelui devin cancerigene. Daca vrei un bronz care sa dureze fa dusuri scurte si da-te mereu cu crema hidratanta...la mine a functionat eu am fost la mare in august si ma crezi sau nu dar inca mai sunt putin bronzata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ora 9-11 dimineata. Si seara de la 4-7

| MeGustaaa a răspuns:

Dupa ora 16; 00 si inainte de 12 dar mai bine foloseste un autobronzant

| catalineusx a răspuns:

Salut.Eu stiu ca cel mai bine e sa stai intre orele 10-12; 18:30-20.Presupun ca seara te bronzezi cel mai bine insa stiu persoane care se bronzeaza si dimineata, depinde de pielea fiecaruia

| InnaaYY a răspuns:

Bronzarea se face cel mai bine pe la ora 3-4-5.
happy.
Insa ai grija si unde te pui.(Ca sa nu racesti acumlaughing.).

| sagetator a răspuns:

Pana la 11.00 si dupa ora 16.00