| stick_2235 a întrebat:

La cine trebuie sa apelez daca o asistenta mi-a administrat ce nu trebuia? Mai exact, am facut o operatie de apendicita si mi s-a injectat un diazepam expirat. Eram sa mor, cui ma adresez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dovezi ca fiola era expirata? Ai vazut cu ochii tai? Mai ai fiola? Medicul de salon in nici un caz nu se poate ocupa de verificarea medicamentelor administrate de asistente! In general substantele expirate nu mai au nici un efect terapeutic, e putin probabil sa fi avut probleme din cauza diazepamului.Ideal era sa te adresezi imediat medicului, acum cred ca e cam tarziu.

2 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Eu zic sa trimiti cate o reclamatie la Protectia Consumatorilor si la Colegiul Medicilor. Nu este normal asa ceva. Ma bucur ca esti bine. Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conducerii spitalului si colegiului medicilor si asistentelor. medicul de salon trebuia se verifice asistenta si daca ai avut probleme sa o sanctioneze sau sa cerceteze cine se face vinovat. poti ajunge si in instanta daca nu se va rezolva problema ta.