| tal4556 a întrebat:

La Complexul lui Oedip e musai sa il aiba ambii oameni sau se poate sa-l aiba doar unul dintre ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| chuckmanson a răspuns:

Complexul lui Oedip înseamnă atunci când un băiat de obicei de vârstă foarte mică simte atracție romantică sau chiar fizică față de părintele de sex feminin și rivalitate față de cel de sex masculin. Eu am avut acest complex când eram mic. Normal că doar la o persoană, trebuie să fii bolnavă să ai fantezii cu fiul tău.