| Radandam a întrebat:

La o radiografie se poate vedea dacă glezna este în regula, în special osul gleznei ma interesează, se vede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da,bineînțeles.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da. Sau daca dorești sa vezi cu ochii tai o radiografie la glezna, căuta pe Google si o vei vedea. Ba mai mult, vei vedea si diferite fracturi sau fisuri, sau deformări ale ei.

| Focutza a răspuns:

Da, se vede. Ar trebui sa iti faca poza si pe o parte, si pe alta a piciorului in mod normal.