| micuta_8485 a întrebat:

La o sarcina de sase saptamani daca apare o sangerare deschisa la culoare care dureaza trei zile exista vreun risc? ar trebui sa fiu ingrijorata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| poliana a răspuns:

S-ar putea sa fie un fel de ciclu peste sarcina dar cel mai bune ar fi s-ti faci un cinsult ginecologic. madicul va sti cel mai bune daca sunt riscuri sau nu.

| DiMoDi a răspuns:

La o sarcină, e bine să mergi la consult pentru orice manifestare iesită din comun... sângerarea cu pricina, poate fi în cel mai rău caz, o tendinţă de avort spontan... dar la fel de bine, poate să nu însemne nimic... oricum, numai medicul îţi poate da un răspuns precis 100%, aşa că nu mai sta pe gânduri! du-te chiar acum! Dacă nu e de găsit medicul tău, du-te la Urgenţe, nu e nevoie să mergi neapărat la un cabinet cu plată! În caz că cei de acolo vor spune ceva de rău, te vei duce ulterior la medicul privat happy Sănătate şi să auzim de bine! happy

| Darry a răspuns:

Nu e deloc ok...ai mare grija...

tundenana
| tundenana a răspuns:

In primul trimestru de sarcina orice semn neobisnuit trebuie luat in serios... in primul trimestrul de sarcina iminenta de avort este mare... trebuie avut grija... sangerarile chiar daca nu e un sange rosu pot fi semne a suferintei fetale... ar fi bine sa te consulti cu medicul tau ginecolog... un ecograf poate sa iti spuna exact daca esti bine sau nu... sarcina usoara si multa sanatate

| pisi dy a răspuns:

Si ai stat trei zile? du-te la ginecolog URGENT!

| vio a răspuns:

Du-te la doctor sa fi sigura...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice sangerare pe sarcina poate insemna suferinta fetala sau iminenta de avort. Du-te imediat la medic, 6 saptamani e varsta propice pentru a pierde o sarcina din prostie.

| nicky a răspuns:

Eu zic sa mergi urgent la medicul ginecolog sau chiar la urgenta, ceva nu e in ordine.