| Anafjfj a întrebat:

La un tomograf fără substanța de contrat se poate vedea dacă am apendicită? La sânge mi-a ieșit ca am o infectie in corp? Vreau sa-mi răspundă cineva care știe sigur dacă se vede la tomograf apendicita sa nu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu avem medici de nici un fel pe acest forum.

| sierra1 a răspuns:

Du-te dom-le la medic, nu te juca cu sănătatea ta!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Apendicele este un organ al corpului care oricum se vede la un tomograf.
Apendicita este o inflamare a apendicelui și doar prin palpare și experiența medicului specialist se pune acest diagnostic.
Referitor la "infecție în corp", aceasta poate rezulta din mai multe "părți" ale corpului, nu neapărat apendicită. Poate fi infecție la sistemul digestiv, sistemul urinar, etc.