| WAndrei95W a întrebat:

Lamaia poate avea efecte negative aspura organismului? Intreb deoarece unii spun ca lamaia consumata in anumite cantitati afecteaza sistemul osos? E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NonEinstein a răspuns:

Lamaia nu trebuie consumata in exces, este sanatoasa daca este consumata proportionat. Excesul dauneaza grav sanatatii, nimic in exces nu este bine, ti.o spus pe propia piele, spor!

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Atata timp cat consumi ponderat nu are de ce sa faca rau, are vitamina c foarte multa si ajuta la detoxifierea organismului, eu consum o lingura de lamaie pe zi( neindulcita, storc pur si simplu lamaia) si ajuta foarte mult insa nu trebuie sa o condumi in exces.

| ioanamonica a răspuns:

Ma indoiesc.Lamaia este sanatoasa, bogata in vitamina C

| nickiminaj98 a răspuns:

Din cate stiu poate afecta ficatu sau ceva de genu