| PoneiuNostruPoneiuVostru a întrebat:

Loviturile puternice in cap pot afecta sanatatea mentala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Ar trebui sa fie o lovitura super puternica gen(lovirea cu bata, barosul, sau sa cazi pe scari)si da pot afecta prin lezarea creierului.

| Empathizer a răspuns:

Da, daca s-au produs leziuni ale creierului ca urmare a loviturilor. Orice traumatism care produce leziuni cerebrale poate afecta sanatatea mentala.

Răspuns utilizator avertizat
| MaryanHD a răspuns:

Da.
Funda?>

| iHate a răspuns:

Da. Mai ales daca e la frunte.

| cioco22 a răspuns:

Cred ca da incearca