| Tuca a întrebat:

M-a prins o raceala, cred ca de ieri imi tot dadea semne ca vine peste mine si azi dimineata a sosit, nasu infundat rosul in gat, starea de greata.
Ma simt foarte rau si foarte obosita nu pot sa fac nimic decat sa stau la pc laughing.
Stiu ca trebuie s abeau lichide la la la am luat si niste picaturi de nas si ceva pentru gat, dar vreau sa imi treaca cat mai repede.
Vre-o idee? Sa fac o baie fierbinte si sa ma bag in pat? problema e ca nu suport sa stau in pat infofolita,+ ca imi e rau de la aburi ma ia o ameteala. si.
Alte idei?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Buna! pai e recomandata cand esti racita sa stai la pat nu la pc big grin,si multe lichide ceaiuri de preferinta,si sa iti iei sirop de catina ca ala ajuta foarte mult organismul, dupa cate am citit la tine ti scazuta imunitatea si siropul de catina e recomandat, si fa multe inhalati cu apa fierbine si te asigur ca scapi de raceala.

| Earthquake a răspuns:

Da, lichide multe si portocale., Vitaminca in C in principal. LAmaie chiar!