| anonim_4396 a întrebat:

M-a supt cineva de gat; cum fac sa treaca semnul mai repede? M-am dat cu Fluocinolon da nu stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comprese reci pe zona afectată.
Și pentru ce spui că este Fluocinolon-ul?
Pa, pa.

| Ƨirenia a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Hmm, pentru infectii si alte din-astea happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ƨirenia):

Bună.
Este util în dermatoze ale mâinilor și cea atopică, psoriazis, etc., efectul său fiind antinflamator, antipruritică (te scarpi în locul afectat) și antialergică.
Vânătaia (hematom, în termen medical) de la gât nu se tratează cu acest unguent. De aceea te-am și întrebat pentru ce este bun!
Pentru reabsorția sângelui folosește cremă cu arnică Argital.
Sănătate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Foloseste Lioton gel, e eficient in resorbtia hematoamelor.

| AmericanHistoryX a răspuns:

Acopera cu un plasture