| kkkmakafull a întrebat:

M-am ars cu ulei si am pus crema de galbenele si ustura foarte tare! Imi poate da careva un sfat! helpppppppp! mi-au ramas 2 pete maronii pe fata ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Păcat că se găsesc unii să-și bată joc tocmai la rubrica asta de sănătate. Urgent ia de la farmacie Dermazin unguent și dă o dată dimineața și o data seara. Întreabă și farmacista, ca să te convingi că spun bine ce spun. Până atunci dă cu puțin albuș de ou crud, lasă să se usuce, mai dă un strat, si iar asa. Sănătate!

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pune samntana rece, iti spun eu ca e cea mai buna, eu mereu cand ma ard imi pun smanatana si trece.

| PsihinG a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara un supozitor de indometacin, dupa aceea vii acasa si te stergi unde ai petele cu putina vata cu spirt, iei supozitorul, il topesti intre degete si ungi petele.
Repeti procedura si deseara si maine dimineata.
Sa nu razi, iti garantez ca maine o sa dispara petele daca faci asa!

| LuciTroll a răspuns:

Sa trecem peste remarca ca omaneii sunt obsedati de aceasta categorie, chiar daca nu e un motiv..Pai de obiecei petele de ulei au forma de ochi...deci de acum ianinte vei avea 4 ochi pentru ca arsura de ulei nu se mai ia, va ramane asa toate viata.Dar priveste parte pozitiva, poti sa spui ca ai fost in Vietnam si te-ai luptat pentru abolirea regimului criminal si ai fost imouscata, dar ai supravietuit.Asa lumea o sa te creada erou!