| king5151 a întrebat:

M-am chinuit vreo ora sa imi scot lentilele de contact din ochi si ma doare ochiul rau, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu port lentile de 18 ani,
Le pun și le scot in 10 secunde.
Incearcă o oglinda mică, cu lupă. Pune-o jos și uite-te direct in ochiul in care vrei să pui sau scoți lentila. Apoi țin pleoapa de sus cu degetul mare. N-o lăsa să clipeasca, iar cu celantă mănă, prinde finuț lentila. In timp ai să vezi ce ușor e.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Nu, ai grijă că o să ai unul de sticlă data viitoarehee hee

| IreneeDiana a răspuns:

Da…
E normal sa te doară…"L-ai chinuit"
Intr-o alta postare de a ta ți-am spus ca nu sunt benefice…
Sunt mai comode într-adevăr …Dar nu mai benefice

| Cocoandrei441 a răspuns:

Păi e normal dacă te-ai chinuit o oră să le scoți? Poate te-ai rănit... sau cine ştie.

| HazeBosu a răspuns:

Da frate si pe mine m-a durut dupa mi-a scos ochiu cu lingura mama sa nu ma mai doara, da pe mine m-a durut penisul