| Baaamilogule a întrebat:

M-am dus la un Aqua parc și mi-am lovit tare pieptul de un jet de apă. Acum când tușesc, strănut, îmi întind mâinile sau îmi ridic capul cand stau întins în pat mă doare pieptul. Este posibil să-mi fi rupt o coastă? Cât poate dura așa ceva și cum pot să îmi revin mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ninuku a răspuns:

Da este posibil, du-te la spital si fa o radiografie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi la medic, ca aici nu te putem consulta prin computer!

| Cipi1212 a răspuns:

Apa poate lovi cu putere corpul uman.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă nu ai osteoporoză nu ar trebui să se rupă din atât. Ia Nurofen.

| DontActLikeMe a răspuns:

O sa fie ok, stai linistit

| Madalin9373 a răspuns:

Ai cancer la plămânii și nu m-ai ai mult de trăit