| feliss a întrebat:

M-am epilat pe fata si mi-au aparut multe cosuri si bube, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai cosuri mergi la piata de le umple.
Odata cu inaintarea ta in varsta acestea vor disparea.Foloseste o crema pe baza de zinc si scapi de cosuri(Zinerit parca se numeste si este bun ca nu usuca si nu irita pielea). Nu vreau sa fac reclama pentru ca trebuie sa trec pe la casierie.Pa cuvant.

4 răspunsuri:
| LittleZyzy a răspuns:

Te-ai iritat...incearca sa te dai cu alifie de galbenele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te/ai epilat cu ceara si nu ai hidratat inainte este evident ca ti/ai smuls si un strat subtire de piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...eu zic sa nu te mai epilezi pe fata...si daca da du-te inainte al unmedic ca sa-ti zica ce sa folosesti

| ovitza a răspuns:

Da-ti in fiecare seara cu crema, sau ia-ti o crema speciala de la farmacie, si o sati dispara