| ioana_5498 a întrebat:

M.am lovit foarte rau la umar, si mi. a aparut o vanataie...cu ce sa.ma dau sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Comprese cu paine si vin rosu, sau felii de carne de vita pui pe vanataie, sau mergi la Plafar si cere gel pentru vanatai.Sanatate.

| fabiola a răspuns:

Venoton -gel!

| dulshe a răspuns:

La famacie sunt diverse creme pentru vanatai, tatal meu cand a avut un accident, in care avea vanatoai foarte mari, s-a dat cu o crema de la farmacie si intr-o luna s-a dus totul( repet ca accidentul tatalui meu, era mai grav decat ca ai patit tu, asa ca in Maxim o saptamana nu vei mai avea nimic)

| 44-mytel a răspuns:

Venoton, Lioton, Lasonil.

| vio a răspuns:

De trecut repede nu-ti trece dar pina trece o acoperi cu fond de ten...hee hee

| realitate a răspuns:

Buna eu sunt sportiv de contact de ceva ani ai carne macra in casa de nu dte si ia 2 fierbeo putin in vin fiert si lasa sa se raceasca putin si puneti-o cati retrage si unflatura si vanataia.ps sa fi cuminte lata data laughing