| stefanst2312 a întrebat:

M-am lovit la degetul mic de la picior acum doua saptamani. 4-5 zile a fost vanat, nu tot, doar baza degetului, dupa care a ramas putin umflat. Nu ma doare nimic, pot sa il misc, doar ca baza sa a ramas umflata putin. Momentan aplic comprese cu gheata, creme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"M-am lovit la degetul mic de la picior ...Momentan aplic comprese cu gheata, creme"

e bine ce faci

| dullcat a răspuns:

E ok, va trece de la sine.

| stefanst2312 explică (pentru dullcat):

Bun. Ma gandeam sa nu fie rupt ceva, dar daca era rupt trebuia sa ma doara etc. Inafara de umflatura si o mica durere cand il indoi la maxim nu am nimic.

| dullcat a răspuns (pentru stefanst2312):

Daca era rupt clar ai fi simtit.Stai linistit.