| anonim_4396 a întrebat:

M-am operat la zona lombara de curand si doctorul mi-a recomandat sa dorm pe spate,dar e imposibil, mie imi place sa dorm pe burta. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai ce ajutor sa ceri ---nimeni nu-si poate asuma o alta recomandare! Pana la vindecare, pozitia de somn este cea recomandata strict din ratiuni medicale. Daca nu o vei respecta, tu vei fi singurul care vei suporta consecintele!

| 1231242 a răspuns (pentru alessia5158):

Eu inteleg, dar crream ajutor de la cei care dorm pe spate ca e imposibil...

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru 1231242):

Dormi pe canapea.

| RAY a răspuns:

Dormi pe spate si asta e, o faci pentru sanatatea ta, esti barbat cum sa nu poti

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot sa dorm pe spate.

| anamariarot a răspuns (pentru 1231242):

Probabil nu ți-e suficient de somn... să fii obosit, să vezi atunci cum adormi și în șezut laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Si mie imi place sa dorm cu 2 perne, da' uite ca acum dorm cu niciuna.

| 1231242 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Detaliaza te tog, cum adica cu 2 perne?

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru 1231242):

Eu am scolioza lombara, deci n-am voie sa am vreo perna sub cap, altfel mi s-ar agrava starea. De asemenea trebuie sa dorm pe un pat asa de tare ca ma dor oasele in fiecare dimineata.

| 1231242 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Stiam ca scolioza e incurabila, nu?

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru 1231242):

Scolioza se poate trata.

| 1231242 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Ma bucur pentru tine:X