| planor a întrebat:

M-am taiat putin cu toporul si am pus tuica ca sa dezinfecteze am bandajat rana cu un plasture cu rivanol si sa albit... ce inseamna asta? este de bine sau de rau?(scuzati categoria insa am nevoie urgent de un raspuns ca am auzit ca daca se infecteaza se poate agrava si aicea sunt ceke mai multe intrebari si va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti si ica odata imi cer scuze pentru categorie).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Atâta timp cât nu s-a înroșit și nu s-a umflat nu ar fi o problemă acu depinde cât de mare e tăietura m adancime și așa mai departe.
Du-te la medci cel mai sigur.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are cu Dragoste si sex? Mergi la medic.

| Neinteresantul a răspuns:

Ia un test de sarcina, e posibil sa fi ramas insarcinat. Mergi la medic sau intreaba la categoria "sanatate".