| anonim_4396 a întrebat:

Ma afecteaza daca port mereu ochelari de protectie calculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Si eu port ochelari de protectie, dar ai mei sunt si de vedere. Nu vad de ce te-ar afecta atata timp cat i-ai luat de la un medic oftalmolog.

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

Dar pot sa mi cumpar de pe site uri ca Olx, Tocmai? Nu mi iau cu dioptrie.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti recomand, iti poti strica ochii daca porti orice.

| PeFuga a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! Categoric nu! Cum ziceam, doar daca sunt prescrisi ochilor tai de catre un medic... Cei de pe net sau "din piata" pot sa iti strice vederea...

7 răspunsuri:
| DeepInDarkness a răspuns:

Nu cred

| PeFuga a răspuns:

Nu are cum sa te afecteze! Daca acei ochelari ti-au fost prescrisi de un oftalmolog in urma unui consult (nu cumparati de la piata) nu ai decat de castigat purtandu-i pentru ca ochii tai vor fi protejati iar eventualele defecte de vedere nu se vor agrava sau se vor agrava mai lent! Poarta-i cu incredere!

| anonim_4396 explică (pentru PeFuga):

Dar i as putea cumpara de pe site uri ca OLX sau Tocmai.ro?

| robi1990 a răspuns:

Normal,