| Alexa977 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine? Am 13 ani si am 35 kg si inaltimea 1.55. Ce credeti ca ar trebui sa iau ca sa ma ingras sau ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Lol pai dc
esti bine.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de performanță și mergi la un medic în nutriție.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce dieta este recomandata la varsta ta. Nu ignora sportul, nu cred ca vrei slaninute.

| BOGDAN a răspuns:

Poate sa te mai ingrasi putin. restul e ok.

| Kikyo_2930 a răspuns:

Esti slabuta. Ia niste vitamine. Pune-o pe mama sa-ti cumpere de la farmacie.

Sa mananci multe fructe happy Si tot ce-ti da mama happy.

| αℓγήα ツ a răspuns:

Eu am 13 ani, 1. 65 sh 40kgthinking
la 1. 55 ar trebui sa ai cam 40-45 kgthinking
ia niste calciu sau vitamine
sau
cumpara 500g catina si emesteca ca miere, ia in fiecare dimineata cate o lingurita pe stomacul golthinking tratament bun pentru anemiibig grin

| Iulika_9615 a răspuns:

Ar trebui sa te mai ingrasi fetito! eu am 10 ani si am 40 de kg! mananca mai mult @!

| Alexa977 explică:

Fac volley de performanta