| Karmesytta a întrebat:

Ma dadeam cu crema pe spate si in zona lombara am vazut ca e putin mai umflat.Cand am pus mana am vazut ca o verebra e putin mai iesita in afarasad si cand m-am aplecat se vedea bine de tot ca e mai iesita.Ce este, este grav? Cum ar trebui sa dorm pe spate sau pe burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mergi la medic. inainte sa intri in panica iti recomand consult medical.

| mgtow a răspuns:

Poate sa fie o vertebra dizlocata, daca a iesit de la locul ei si pierzi acel lichid care se afla intre oase o sa te doara si va fi nevoie de operatie, poate ai lumbag si ti se va prescrie o pomada sa te dai la ocazie.